pondělí 29. srpna 2016

Little Ondine Zamm

Pokud mě sledujete na Instagramu, mohli jste si všimnout, že jsme nedávno s Dejničkou a Mínou zkoušely tento lak. U Dejničky najdete takovou malou trojrecenzi z jejího pohledu a já jsem se také rozhodla sepsat pár svých dojmů trošku podrobněji.

S úpadkem vlastního blogování sleduju mnohem méně nejen blogy ostatních, ale i celkově novinky v kosmetickém světě. Značku Little Ondine jsem tedy před tím vůbec neznala, poprvé jsem o ní tedy slyšela až od Dejničky, když nám řekla, že jí včera přišly nějaké slupovací laky. Zaujalo mě to a protože já jsem dorazila s nenalakovanými nehty, Miru potřebovala po týdnu už přelakovat a Danča byla prostě zvědavá, rozhodly jsme se pro hromadné testování a srovnání výdrže. A jak to dopadlo?

Lakování je za mě - konkrétně u tohohle odstínu - největší kámen úrazu. Světlé pastelové barvy se obecně lakují hůř a tohle bych prohlásila za naprostou tragédii. I když se mi to povedlo v rámci možností z nás tří nalakovat nejlépe, pořád je to dost hrůza a i ve třech vrstvách je nátěr velmi nerovnoměrný a samá díra. To se mi nelíbí, jsem v lakování puntičkářka a vždy se snažím o co nejlepší výsledek a tady ho bohužel nebylo možné dosáhnout. Doma se svým vlastním (a "normálním") lakem bych asi zkusila ještě čtvrtou vrstvu, ale neměla jsem představu co by to udělalo s tímhle lakem a nechtěla jsem aby mi nátěr odpadal během hodiny.

Šmouhatost je ale jediné negativum, které jsem na lakování našla. Navzdory tomu, že nejsem fanynka širokých štětečků, pracovalo se mi s ním docela dobře. Opět být doma, udělám korekci obloučku u lůžka, ale Dejnička na to nebyla vybavená, takže to zůstalo tak, jak jsem to nalakovala. Co je ale úplně nejlepší - ten lak vážně nesmrdí! Vůbec! Upřímně jsem moc nevěřila, že někdo někdy takový lak vyrobí, takže za mě velký palec nahoru, že se to povedlo!

Musím pochválit i schnutí, které bylo opravdu rychlé samo o sobě, aniž by lak potřeboval nějaký nadlak. Údajně je finish tohoto laku matný, já bych ho nazvala spíš saténovým. Nevyhledávám ho, ale v tomhle případě mi to nijak nevadilo, docela mu to slušelo. V lahvičce je vidět i troška stříbrného shimmeru, na nehtech je možné ho zahlédnout jen při detailním zkoumání na slunci. Odstín je ve skutečnosti růžovější, než na fotkách, foťák trochu vyžral barvu.

A co ta výdrž? Je to tedy opravdu jednodenní lak? Vlastně jím být vůbec nemusí, Mína si ho sloupala hned následující den, Danče vydržel v pohodě tři dny a sloupala ho neporušený, stejně tak já o den později. Samo se nic neodlupovalo ani neodštipovalo, běžnou práci a kontakt s vodou (hodinu po nalakování se doporučuje vyhýbat vodě) lak vydržel bez úhony. My jsme si z toho od začátku dělaly legraci, že se budeme navzájem informovat, kolik "nehtů" nám už odpadlo a opravdu jsem nečekala, že by mi všechny nehty vydržely víc než 24 hodin, když je lak prezentovaný jako jednodenní, proto mě trvanlivost v dobrém slova smyslu šokovala. Za výdrž má tedy palec nahoru.

Předposlední bod, ke kterému se chci vyjádřit je odstranění. Opět jsem měla předsudky, jak to tedy asi půjde dolů, když se mi za 4 dny nikde nic neodchlíplo. Naštěstí to šlo dobře, stačilo něčím ostřejším kousíček načít, pak jsem gumovým kopýtkem nadzvedla větší kousek, abych ho mohla chytit do prstů a pak už sloupla. Většinou šel lak dolů v kuse, maximálně ve dvou, naštěstí se nijak netrhal a nebylo nutné ho pitvat po milimetrech. Zkoušela jsem ho sloupnout od lůžka ke konečku i ze strany na stranu (to se doporučuje) a bohužel tak i tak lak poškozuje povrch nehtů. Pokud si neumíte představit jak, opět vás odkážu na fotku k Dejničce. Moje nehty dopadly o něco lépe, přesto ale právě z tohoto důvodu nedoporučuji tento typ laků používat často.

A na závěr - cena. Za jednu lahvičku zaplatíte 369Kč. Ačkoli cena není nijak přemrštěná oproti cenám ve světě a dokážu pochopit, že vzhledem k vlastnostem je vyšší než u klasických laků, přesahuje pro mě tu psychologickou hranici a částku, jakou jsem ochotná dát za jeden lak. OPI za 150Kč z ebay jsem nakupovala ve velkém, 175Kč na Interbeauty se ještě taky dalo, ale současných 195Kč už se mi nelíbí a dávám jen velmi nerada. Částku přes 300Kč jsem ochotná obětovat jen u něčeho výjimečného, což Little Ondine sice je, ale z pouhých cca 20 odstínů je velmi těžké si vybrat. A protože jsem od Dejničky dostala ještě Bang Bang, vyčerpala jsem tím vše, co se mi líbí a nevím jaký další bych si koupila, resp. žádný pro mě není tak unikátní, abych za něj byla ochotná dát takovou cenu.

Mimochodem jsem si vzpomněla ještě na jednu důležitou maličkost - názvy odstínů jsou napsané jen na papírové krabičce, na lahvičce je nenajdete. To mi přijde dost hloupé, protože většina z nás krabičku vyhodí, obzvlášť takovou nešikovnou, jakou mají tyto laky - rozkládací, a znovu složit už nejde aniž by se nenatrhla... záhada.

Malé shrnutí - lak pro mě byl milým překvapením, líbí se mi filozofie značky, složení, absence zápachu, rychlé schnutí, výdrž i to, že nemusím použít base a top coat. Zklamalo mě, že ničí povrch nehtů, je poměrně drahý a u tohoto konkrétního odstínu i lakování. Pozitiva převažují a kdybychom byli ve škole, dám mu dvojku. Vám ho doporučuji pokud také potřebujete vyzkoušet každou novinku a to zejména pokud nemáte s nehty problém a třeba odlakovávání glitrových laků se na nich nijak nepodepisuje, protože následné poškození je srovnatelné (alespoň v mém případě).

Striptýýýýz! :-)


1 komentář:

  1. Odstín je to krásný, to se musí nechat... :) A celkově ten lak zní doost dobře, ale jak říkáš, ta cena... taky bych za něj nebyla ochotná dát 300 Kč, ty odstíny nejsou tak zvláštní, že by se nedaly sehnat u jiné značky. Ačkoliv teda za OPI ty 300 Kč dám, tak mám ale důvod (drží mi nejlépe ze všech laků atd.), tady bych si tím nebyla tak jistá, že by se vyplatilo zainvestovat.. :) A obzvlášť to, že ničí povrch nehtu mi není sympatické, já mám vždycky po třpytivých lacích takové "odrolené" nehty a musím si dávat třeba týden pauzu, kdy je vyživuji 2x denně a neustále mažu, nevím, zda bych byla ochotná tuhle proceduru podstoupit i kvůli "běžnému" (netřpytkatému) laku.. :) Super článek!!

    Nikola Mills

    OdpovědětVymazat