Zobrazují se příspěvky se štítkemGuy De On. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemGuy De On. Zobrazit všechny příspěvky

středa 13. srpna 2014

Guy De On hydratační krém na ruce

Díky Meduňce jsem se dozvěděla, že eshop guydeon.cz končí. Trochu mě mrzí, že jsem se k recenzi dostala až poté, co se rozhodli ukončit svoje působení na našem trhu, protože tím pádem už jim moc platná nebude. Ačkoli můj názor by s největší pravděpodobností jejích prodej nepodpořil - ze tří věcí, které jsem od nich dostala, mám zatím vyzkoušené dvě a ani jedna mě bohužel nenadchla. Dnes to tedy bude o krému na ruce.

Krémy na ruce se testují poměrně rychle - tedy aspoň s tímhle to rychlé bylo, stačilo pár dní a moje ruce byly jasným důkazem toho, jak tenhle krém hydratuje. Nebo spíš nehydratuje? Ale k tomu dojdu, jen bych ráda začala něčím pozitivním, věcí, která mě absolutně nadchla, a tou je vůně.  

Nevím jak vy, ale já mám dětství spojené s velkým množstvím vůní a chutí, které už dnes ve valné většině neexistují. Ale když některou z nich objevím v něčem současném, vždycky mě hrozně potěší možnost cítit něco, co mi kdysi bylo velmi příjemné, ale už třeba 20 let jsem se s tím nesetkala. A právě to je největší benefit tohohle krému - vrátil mi jednu oblíbenou vůni! Když jsem chodila asi tak do druhé třídy a jeli jsme na nějaký školní výlet, přivezla jsem z něj mamce dárek. Byl to takový skleněný kalíšek ve tvaru květu, který byl naplněný sušenými lístky květin. Ten, co jsem vybrala, byl laděný do modré barvy a voněl po levanduli. Mamka měla ten kalíšek postavený na krbu a já jsem si k němu moc ráda voněla. A krém na ruce od značky Guy De On voní naprosto stejně, jako tato vonná směs. Levandule je dominující a je jemně podkreslená dalšími květinami a bylinkami.

Hned po namazání mám neuvěřitelně hebké ruce, tak, jak jsem nikdy s žádným krémem neměla. Pozitivum to ale není, protože ta jemnost rukou je jen klam, tak trochu podvod. Krém je totiž nacpaný silikony a tím pádem funguje stejně jako silikonové báze pod makeup - vyplní drobné nerovnosti pleti a ta poté působí vyhlazeněji a je na dotek velmi jemná. Ten prvotní pocit je sice příjemný, ale k čemu to je, když během pár minut zmizí a ruce zůstanou stejné, jako byly před namazáním - absolutně nehydratované. To totiž tenhle krém vůbec nezvládá. Když jsem s testováním začala a mazala se několik dní pouze krémem GDO, měla jsem ruce úplně vysušené, šustivé a odlupovaly se mi kousky kůže. Já na to dost trpím a už jsem samozřejmě měla i krémy, které mi s tím nedokázaly vůbec pomoci, ale poprvé jsem se setkala s hydratačním krémem, který mi stav rukou ještě zhoršil.

Poměrně nešikovné mi připadá i balení. Na předposlední fotce vidíte, jak krém vypadá otevřený. Víčko nezůstane v poloze 90 stupňů, ale vrátí se k tubě a tím pádem z ní krém nejde vymáčknout aniž by se celý uzávěr neopatlal. Aplikace krému je tedy složitý proces, ke kterému potřebuji tři ruce - jednu aby držela tubu, druhou aby držela víčko v poloze, ze které jde krém vymáčknout a třetí, na kterou bych krém aplikovala. Tři ruce bohužel nemám, takže jsem to celé vyřešila trochu drasticky - víčko jsem ulomila. Ulomila a zase nasadila, nepředstavujte si tedy, že mám krém pořád otevřený (vysvětluji to protože mi to připomnělo, že pokaždé, když někomu řeknu, že ještě nemám vchodové dveře, tak následuje reakce: "To tam máš jako díru??" Nemám, nebydlím v otevřeném bytě, jen tam mám staré dveře, zatímco čekám na ty nové :-)).

Krém rozhodně doporučit nemůžu, tím spíš ne za cenu téměř 300Kč za 90ml. Teď je ale na eshopu v akci poslední kus za 58Kč, takže pokud mi nevěříte a chcete se o jeho (ne)kvalitách přesvědčit na vlastní ruce, máte možnost. Já sama ho spotřebovávám jen protože mi voní a střídám ho s jinými krémy, jinak by musel letět do koše.  





neděle 18. května 2014

Bilance za duben

1. spotřebováno


Bioderma Sensibio H2O - můj absolutně nejoblíbenější odličovač očí, na tom se v průběhu času nic nemění a doma si stále udržuji zásoby, jako jsem vám ukazovala v syslím článku. I když používám jiné micelárky, Bioderma musí být v koupelně vždycky. Je to jeden z mých nemnoha svatých grálů.

O Bioderma micelárce Sébium jsem se zmiňovala v tomtéž článku jako o Sensibio. Tato verze pro mě zase tak nepostradatelná není, nepoužívala jsem ji jako odličovač, ale jako pleťovou vodu. Nepřišla mi vůbec ničím výjimečná, celkově mezi pleťovými vodami jen těžko hledám rozdíly a tato se snadno ztratí v davu. Ale na druhou stranu proč ne, vypotřebuji i to druhé balení, co doma ještě mám.

Dermacol Elixir micelárka - byly doby, kdy jsem myslela, že ji někomu věnuju a nikdy ji nedopotřebuju, ale pak jsem do své večerní péče zařadila jeden krok navíc v podobě micelárky na celý obličej a používala na něj právě micelárku Dermacol. Najednou jsem byla za půlkou, takže jsem se rozhodla, že už ji dopotřebuju. Odličovat oči s ní nešlo, ale na pleť byla fajn, stáhla i ti nejmenší zapomenuté nečistoty. Přesto bych ji znovu nechtěla, nemá nic, co by mě motivovalo k opětovnému nákupu.


Avon Senses Aloha sprchový gel - tento měsíc jsem zdolala obří balení sprcháče od Avonu. Ani nevím, proč jsem koupila velké balení, protože mi zrovna moc nevoněl a pěnit by mohl taky víc. A to jsem v zásobách viděla ještě jeden, hmmm...

Johnson´s Baby uklidňující šampon používám na mytí štětců a vyhovuje mi moc, hned jsem do koupelny nastěhovala další balení.

Garnier Color Sensation černá barva na vlasy - z aktuálně prodávaných barev je tahle moje nej. Je opravdu intenzivní, málo se vymývá a vlasy mám po ní pěkně jemné. Mohly by ale být lesklejší, k tomu si musím dopomáhat stylingovými přípravky a žehlením.


Garnier Mineral Ultra Dry - škoda, že už se tahle zelená verze nedělá, protože mi přišla opravdu velmi dobrá. Ale zase mi moc nevoněla, mám ten nos v poslední době nějaký rozmazlený...

Fa balzám po holení - tak u něj mě mrzí 10x tolik, že už se nevyrábí! Podpaží mám citlivé a jen tak něco na něj po holení nemůžu dát a tenhle deo byl perfekní - nikdy mě nepálil, ani když jsem se náhodou pořezala. Jemně a nevtíravě voněl a ani mi nevadilo, že je kuličkový, i když to jinak nemám ráda. Vážně je ho škoda, protože jsem si u jiné značky nevšimla žádného deodorantu, který by byl určený speciálně na čerstvě oholenou pokožku. Poradí mi někdo nějakou náhradu, prosím?

Obvykle načaté věci nevracím do skříně se zásobami, ale s Natura Siberica krémem na ruce jsem to udělala. Když jsem ho pak našla, vzala jsem si ho do práce, abych ho co nejrychleji dodělala. Bohužel musím říct, že na domácí mazaní se sice jevil jako fajn, ale v práci mi nestačil a ruce jsem si musela mazat opravdu často. Vůně už mi taky zevšedněla, takže znovu si ho určitě nekoupím.

Balea pemzu jsem sem zařadila protože mám potřebu vám sdělit, že je úplně na nic. Mám ji snad rok a půl a použila jsem ji jen párkrát, protože je s ní hodně práce a výsledky minimální. Já na své paty potřebuji těžší kalibr a nedám dopustit na kovovou škrabku od Essence, tuhle věc už nikdy nechci.


Ve stejnou dobu mi došly oba moje nejoblíbenější BB krémy! Skin79 ICB už jsem si koupila znovu, ale nepřijde mi tak dobrý, jako první balení (méně kryje a je na pletí víc vidět), takže si nejspíš koupím i Holika Holika Petit BB Cream a to už potřetí a budu doufat, že bude super jako obě předchozí balení.

NYC kompaktní pudr už je určitě druhý spotřebovaný, možná i třetí? Každopádně mám minimálně další dva doma, takže za mě spokojenost. Jen se mi moc nelíbí, že měnili balení a možná i obsah, co jsem tak zkoumala odstín 702, který jsem si vždy kupovala, tak se mi zdál být tmavší...


Catrice gelové linky jsem používala přes rok a byly super, nakonec ale bohužel vyschly. Schválně jsem je vyfotila otevřené, ale asi to není moc vidět, každopádně půlka v nich ještě je. Je to škoda, ale aspoň jsem se donutila používat chvíli fixy a teď mi poslal Rimmel své nové gelové linky, takže nemusím řešit náhradu.

Na Instagramu jsem vám ukazovala svůj květináč plný tužek na oči - vytřídila jsem jen tři. Hnědá Manhattan byla dřív moje nej, tato byla prázdná, pravděpodobně jsem si ji nechávala, abych věděla jakou si znova koupit. Světlá tyrkysová a olivová Dermacol vyschly a už vůbec nekreslí. Chybět mi nebudou.


Ze vzorků tu mám pouze tři. V kalíšku byl noční krém od Kivvi, který byl docela zvláštní. Od nočního krému bych čekala, že bude hutný a je tak se nevstřebá, tento se ale do pleti vpil velmi rychle a zanechal ji lehce zmatněnou, skoro jakoby připravenou na nanášení makeupu. Zajímavá zkušenost, rozhodně bych si při příštím setkání se značkou Kivvi chtěla koupit něco v plném balení.

Na Helena Rubinstein Prodigy noční krém jsem si za ty čtyři použití ani nestačila udělat názor. Jen jsem čekala teda lepší vůni než cosi ala laciný opalovák.

Zato CC Cream od Estée Lauder voněl božsky, ale ten odstín, to bylo něco! Kdejaká mrkev by mu takovou pěknou oranžádu mohla závidět! Pro mě velké zklamání, takový hnusný odstín bych ještě zkousla u Essence, ale od high end značky bych čekala trochu snahy trefit se do normální lidské barvy.


2. nákupy
Vypadá to, že je toho zase hrozně moc, ale vlastně to až na úlet s laky tak strašné není. Využila jsem ještě jednou 50% slevu v Tetě a koupila si další lak na vlasy od Toni and Guy (pořád si myslím, že musí existovat něco lepšího, nicméně je nejlepší z toho, co mi zatím prošlo rukama), pak je tam miniobjednávka z hairbeauty.cz, která na mě čekala u Míny, Naked 3, která ke mně šla tak dlouho, až jsem si myslela, že se ztratila, nějaké ty nákupy z Interbeauty a bílé štětce nejsou PetraLovelyHair, ale obyč z ebay (neodpustím si rýpnutí, ale Petra tvrdila, jak se cenu těchto štětců bude snažit držet nízko... já mám o nízké ceně tedy jiné představy než 249Kč za jeden štětec, když mých osm stálo 220Kč). Hodně věcí mě v poslední době zaujalo od Garnier, taky jsem si pořídila tři nové řasenky, i když nepotřebuju ani jednu, ale bílému obalu od GS jsem nedokázala odolat, jednu Dermacolku mi doporučila Dejnička a druhá je novinka a já prostě zatoužila ji zkusit... U Essence jsem si vybrala tři nové laky, protože jsem jim přišla v poslední době na chuť, v Tetě jsem zase vykoupila všechny Rimmely, no za dvacku nechte je tam?! Vyzkouším, podaruju dál, uvidíme. A pak už jen věci které jsem dostala a tímto děkuji zastoupení značek Ziaja a Guy De On, opravdu se pokusím o nějakou recenzi dřív než za půl roku, slibuji!