Díky Meduňce jsem se dozvěděla, že eshop guydeon.cz končí. Trochu mě mrzí, že jsem se k recenzi dostala až poté, co se rozhodli ukončit svoje působení na našem trhu, protože tím pádem už jim moc platná nebude. Ačkoli můj názor by s největší pravděpodobností jejích prodej nepodpořil - ze tří věcí, které jsem od nich dostala, mám zatím vyzkoušené dvě a ani jedna mě bohužel nenadchla. Dnes to tedy bude o krému na ruce.
Krémy na ruce se testují poměrně rychle - tedy aspoň s tímhle to rychlé bylo, stačilo pár dní a moje ruce byly jasným důkazem toho, jak tenhle krém hydratuje. Nebo spíš nehydratuje? Ale k tomu dojdu, jen bych ráda začala něčím pozitivním, věcí, která mě absolutně nadchla, a tou je vůně.
Nevím jak vy, ale já mám dětství spojené s velkým množstvím vůní a chutí, které už dnes ve valné většině neexistují. Ale když některou z nich objevím v něčem současném, vždycky mě hrozně potěší možnost cítit něco, co mi kdysi bylo velmi příjemné, ale už třeba 20 let jsem se s tím nesetkala. A právě to je největší benefit tohohle krému - vrátil mi jednu oblíbenou vůni! Když jsem chodila asi tak do druhé třídy a jeli jsme na nějaký školní výlet, přivezla jsem z něj mamce dárek. Byl to takový skleněný kalíšek ve tvaru květu, který byl naplněný sušenými lístky květin. Ten, co jsem vybrala, byl laděný do modré barvy a voněl po levanduli. Mamka měla ten kalíšek postavený na krbu a já jsem si k němu moc ráda voněla. A krém na ruce od značky Guy De On voní naprosto stejně, jako tato vonná směs. Levandule je dominující a je jemně podkreslená dalšími květinami a bylinkami.
Hned po namazání mám neuvěřitelně hebké ruce, tak, jak jsem nikdy s žádným krémem neměla. Pozitivum to ale není, protože ta jemnost rukou je jen klam, tak trochu podvod. Krém je totiž nacpaný silikony a tím pádem funguje stejně jako silikonové báze pod makeup - vyplní drobné nerovnosti pleti a ta poté působí vyhlazeněji a je na dotek velmi jemná. Ten prvotní pocit je sice příjemný, ale k čemu to je, když během pár minut zmizí a ruce zůstanou stejné, jako byly před namazáním - absolutně nehydratované. To totiž tenhle krém vůbec nezvládá. Když jsem s testováním začala a mazala se několik dní pouze krémem GDO, měla jsem ruce úplně vysušené, šustivé a odlupovaly se mi kousky kůže. Já na to dost trpím a už jsem samozřejmě měla i krémy, které mi s tím nedokázaly vůbec pomoci, ale poprvé jsem se setkala s hydratačním krémem, který mi stav rukou ještě zhoršil.
Poměrně nešikovné mi připadá i balení. Na předposlední fotce vidíte, jak krém vypadá otevřený. Víčko nezůstane v poloze 90 stupňů, ale vrátí se k tubě a tím pádem z ní krém nejde vymáčknout aniž by se celý uzávěr neopatlal. Aplikace krému je tedy složitý proces, ke kterému potřebuji tři ruce - jednu aby držela tubu, druhou aby držela víčko v poloze, ze které jde krém vymáčknout a třetí, na kterou bych krém aplikovala. Tři ruce bohužel nemám, takže jsem to celé vyřešila trochu drasticky - víčko jsem ulomila. Ulomila a zase nasadila, nepředstavujte si tedy, že mám krém pořád otevřený (vysvětluji to protože mi to připomnělo, že pokaždé, když někomu řeknu, že ještě nemám vchodové dveře, tak následuje reakce: "To tam máš jako díru??" Nemám, nebydlím v otevřeném bytě, jen tam mám staré dveře, zatímco čekám na ty nové :-)).
Krém rozhodně doporučit nemůžu, tím spíš ne za cenu téměř 300Kč za 90ml. Teď je ale na eshopu v akci poslední kus za 58Kč, takže pokud mi nevěříte a chcete se o jeho (ne)kvalitách přesvědčit na vlastní ruce, máte možnost. Já sama ho spotřebovávám jen protože mi voní a střídám ho s jinými krémy, jinak by musel letět do koše.



















