středa 22. července 2015

EBD Up to X - představení novinky, ukázka všech odstínů a demonstrace výdrže

Jsem docela vtipná s tím názvem, ne? :-D Ale nechávám článek bez větších úprav tak, jak jsem si ho před více než dvěma měsíci připravila, protože mi přijde škoda ho nakonec nezveřejnit... No a tehdy byly tyhle laky ještě novinkou :-)

O Up to X už jste pravděpodobně slyšely, myslím, že EBD vzala propagaci své novinky za správný konec a představení na veletrhu Interbeauty byla dobrá volba, stejně tak rozdávat lak zdarma ke vstupence, protože se tak dostal za čerstva ke spoustě lakovacích nadšenkyň. I když benefity této akce jsou sporné, jistě ne všechny z nás si k laku pořídily i potřebný nadlak a tak recenze mohou být zavádějící. Musím ale říct, že jsem milé překvapená informovaností, i když už jsem četla pár recenzí, kdy slečny tento nadlak neměly, všechny o něm věděly a vzaly v potaz, že výdrž může být ovlivněná tím, že použily jiný nebo žádný.

Up to X je jeden z laků, který slibuje pevný, trvanlivý a vysoce lesklý film, který vytvářejí gellaky, ale bez nutnosti vytvrzení v UV nebo LED lampě. Já jsem tento typ laků jako poprvé zaregistrovala u Sally Hansen prostřednictvím zahraničních blogerek v době, kdy u nás ještě nebyly sehnatelné. Zaujalo mě to a přála jsem si to vyzkoušet, a tak jsem si sadu jednoho barevného laku a nadlaku nechala od Martiny přivézt z USA. Po vyzkoušení a zjištění, že slibovaná 14 denní výdrž se nekoná (obzvlášť u mého světlého laku, který po třech dnech popraskal) mé zaujetí hodně rychle opadlo a žádný další lak tohoto typu jsem si nepořídila až dokud nepřišla do drogerie tato varianta od Essence. V tomhle případě jsem ale spíš šla po nových odstínech, které se mi líbily než že bych věřila ve vyšší výdrž, než mají běžné laky. Pak mám doma jeden odstín Vinylux od CND, ale nemám k němu potřebný nadlak, a tak jsem ho zatím nevyzkoušela. Dá se tedy říct, že EBD Up to X je prozatím teprve moje druhá zkušenost s těmito laky, ačkoli je v nabídce má už téměř každá značka.

A jak tedy Up to X funguje? Snadno, jako běžné laky na nehty, nebo vlastně ještě snadněji, protože s Up to X nemusíte používat podlak. Lak se nanáší přímo na holý, odmaštěný nehet, protože tak prý lépe přilne a následně se přetře top coatem, který díky působení denního světla vše dokonale vytvrdí. (Ale neznamená to, že pokud budete lakovat v noci, tak vám lak neuschne :-)) Asi většinu z vás napadne, zda se takto nehty neobarví a i já jsem vůči tomu byla nedůvěřivá. Už mám vyzkoušený tmavý červený odstín a zatím musím říct, že skutečně nehty ani kůžičku při odlakovávání neobarvil. Bohužel další slibovaný klad - krytí ve dvou vrstvách, už u všech odstínů neplatí, zejména světlé barvy mají tendenci dělat díry a jsou potřeba tři vrstvy. Já vím, že jsem notorický vrstvič a tak mi tohle nemusíte věřit, ale čerpám i ze zkušenosti dvou kamarádek, tak snad je to hodnověrná informace. Konkrétněji se o tom samozřejmě zmíním v jednotlivých příspěvcích, v tuhle chvíli čerpám jen ze zkušenosti lakování na vzorník. A ještě musím zmínit odlakování - to je naprosto snadné s pomocí běžného odlakovače, alobal rozhodně není potřeba ani na odstíny se třpytem.

Na následujících fotkách si můžete prohlédnout všechny odstíny, které mám momentálně doma.

moji favorité - holografy


další oblíbenci - třpytivé odstíny


Na vzornících najdete laky ve stejném pořadí jako na fotkách výše - jsou seřazené od nejnižšího čísla po nejvyšší zleva doprava.

Výdrž
Nebojte, nebudu vás tady zásobovat fotkami s touhle ozdobou častěji, tohle byla výjimečná situace, kdy jsem chtěla mít fotky co nejdříve zveřejněné bez ohledu na nehezky zalomený nehet... Což úplně nevyšlo, ale na jiném laku jsem si zatím výdrž nezdokumentovala, tak to budete muset přežít tak, jak to původně vzniklo :-)

čerstvě nalakováno2 dny od nalakování - lehce ošoupané konečky, lak ztratil původní lesk


4 dny od nalakování - konečky jsou ošoupané jen o malinko víc, nikde se nic neodlupuje


8 dní od nalakování - kousek laku na prsteníku se odštípl, protože se nehet začal třepit, na ostatních (zdravých) nehtech zůstává jen běžné ošoupání, nic se neolupuje
A přicházíme k poslední části, kterou je ukázka všech dostupných odstínů, včetně těch, které ještě nebyly v prodeji v době konání veletrhu Interbeauty. Autorkou všech následujících fotografií je Nikol, které moc děkuji za svolení je zveřejnit! Paleta odstínů byla vybraná na základě prodeje a oblíbenosti u zákaznic.
7 nových odstínů, které už jsou nyní také v prodejiA protože mi zveřejnění tohoto úvodního článku tak trvalo, stihla jsem mezitím téměř všechny odstíny vyzkoušet a nafotit, takže je můžete očekávat v jednotlivých postech - včetně dvou odstínů z nové sedmičky, které jsem si koupila později.

Který odstín je váš favorit?

Za poskytnutí některých odstínů a nadlaku k recenzi děkuji eshopu modelaznehtu.cz.

6 komentářů:

 1. Tak mně se tenhle zázrak začal olupovat po pár hodinách od nalakování :D a ne, že bych ho špatně nalakovala, už druhý den jsem měla uloupnutý tři prsty :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mám magentu a ta je nadherná! Moc se mi líbí ten holografický fine nude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíš, že by ke mně šel? Sháním něco méně nápadného, ale zajímavého.

   Vymazat
  2. Určitě, Martinko! Jsem si jistá, že by ti slušel, není zase až tak nápadný.

   Vymazat