pondělí 10. března 2014

Essence Junior Championship

Než přejdu k laku, chci se vyjádřit k organizačním záležitostem a malým změnám, týkajících se mého blogu. Jsem nucena přepnout na "úsporný režim", jak jsem si to nazvala. Nevím do jaké míry máte přehled o mém systému publikování článků, ale snažím se o jistou pravidelnost - článek je každý druhý den a na střídačku je to jednou lak a podruhé recenze. Abych tohle pravidlo zachovala, připravuji články dopředu, ale v posledních dnech jste mohly postřehnout výpadek, kdy se zveřejňovaly pouze laky. Tímto mi doběhly veškeré připravené články a já jsem najednou byla na nule a neměla připraveno vůbec nic. Je to způsobeno zejména tím, že mám novou práci - z třísměnného provozu jsem přešla pouze na ranní směnu a snažím se zvyknout si na každodenní vstávání mezi čtvrtou a půl pátou. Jistě si umíte představit, jak krutá pro mě rána bývají, o to víc, že jsem typická sova, miluji ponocovat do dvou do tří do rána a pak si přispat... To je teď bohužel nereálné a když musím z postele tak brzy, odpoledne jsem vyřízená a pokud si sednu k počítači, usínám. Proto je pro mě aktuálně nereálné tvořit články během týdne, plus jsem do toho byla jeden víkend pryč celý a podruhé v sobotu, takže ani o víkendu jsem neměla na blog čas a to způsobilo výpadek příspěvků. Navíc mi za pár dní přibudou další rodinné záležitosti, které mě budou obírat o volný čas a já tím pádem v blízké budoucnosti nevidím naději na zlepšení. Proto jsem se rozhodla vymyslet nějaký nový systém, abych s blogováním nemusela končit úplně, ale aby moje přispívání bylo alespoň trochu pravidelné a abych ho časově zvládala. Napadlo mě několik verzí a nakonec jsem se rozhodovala mezi dvěma - publikovat 2x týdně v určený den, přičemž jednou by to byl lak a podruhé recenze. Druhá verze byla do určité míry zachovat systém publikování ob den s tím, že se zaměřím na laky. Příspěvky s nimi jsou pro mě méně časově náročné, a zatím to vypadá, že v nové práci ruce nebudou tolik trpět, tím pádem nebudu mít věčně polámané nehty a budu si moci laky fotit hned po nalakování a ne dělat swatche jednou za měsíc jako doteď. I tím ušetřím čas, protože ono se to nezdá, ale nafocení pěti laků mi zabere půl dne. Znamená to tedy, že každý druhý sudý den bude lakový post a sudé dny mezi zůstanou zatím bez postů a až si zase vytvořím nějakou zásobu postů lakových, začnu mezi ně vepisovat recenze. K téhle verzi jsem se přiklonila a snad bude chvíli fungovat. No, minimálně dva týdny by měla, tři posty jsem o tomto víkendu stihla napsat. Dokonce i jeden nelakový, takže ve středu se konečně dočkáte bilance za únor - recenze neutečou, ale dělat únorovou bilanci v květnu by asi nebylo nejlepší. To je vše, možná si myslíte, že řeším hlouposti, ale chtěla jsem dát vědět těm z vás, které se sem vracíte pravidelně, proč bude postů méně.

Nyní už se vrhneme na lak a vrátíme se ke kolekci Ice Ice Baby, ze které už jsem vám ukazovala zelenáče. Spolu s ním jsem si koupila i tenhle zdánlivě nenápadný lak - preferuji barevnější a výraznější odstíny, kterých mám o mnoho více a možná i právě proto vždy, když mám krátké nehty, mám potřebu koupit si nějaký nový nude lak. Tak skončil u mě v košíku tento a byla jsem napnutá, zda kupuji skorokrémovku, nebo jestli se nějaký shimmer z lahvičky dostane i na nehet. Byla jsem velmi mile překvapená, protože fialový shimmer byl opravdu výrazný, byl pěkně vidět i na běžném denním světle, ačkoli na fotkách se moc neukázal. Na slunci pak vyloženě zářil. Stejně jako Ice Skates On! hůř kryje, i když u tohoto jsem to samozřejmě čekala. Na druhou stranu to ve třech vrstvách není zlé, vypadá pěkně a dělá nenápadně upravené ruce. Dobře se mi lakoval, takže malinko začínám otáčet ve svém mínění o nových lacích Essence, protože ty dobré začínají převažovat nad špatnými. Vydržel mi pěkný 4 dny, pak už byly dost vidět ošoupané konečky.

Máte ho některá také? Co na něj říkáte?

6 komentářů:

 1. Je moc hezký! Ať se ti v nové práci líbí, i přes to vstávání.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak tenhle lak se mi nelíbí, jde mimo můj vkus.

  Přeji hodně úspěchů v nové práci a soucítím v otázce vstávání, taky nesnáším vstávání brzy ráno.

  OdpovědětVymazat
 3. Moc průhlednej, jinak krásnej!

  OdpovědětVymazat
 4. Ja ho mám tiež a veľmi sa mi páči. Ale viac na krátkych nechtoch :) Nevadí mi naniesť si ho v 3 alebo 4 vrstvách, lebo vtedy vyzerá krásne gélovo.

  OdpovědětVymazat